wtorek, 27 października 2015

Tag od serca

Ucieszyło mnie mediowe wyzwanie tagowe, bo stało się dla mnie okazją do wypróbowania atomizera 13arts. Można w nim mieszać farby i rozpylać je w formie mgiełki.




Zaczęłam jednak od pomalowania tagu ciemnoróżową akwarelą. Na tym tle rozpyliłam mgiełkę. Postanowiłam samodzielnie zrobić mgiełkę kredową. W tym celu do atomizera wsypałam odrobinę sody oczyszczonej, dodałam ciemnoczerwoną farbę akrylową i dolałam wodę. Wszystkiego dodawałam "na oko", ale od razu udało mi się dobrać właściwe proporcje, bo nie było widać różnicy między gotową mgiełką ze sklepu, a moją. Następnie dodałam trochę złotej farby uzyskując w ten sposób trochę inny odcień czerwieni i połysk.


W atomizerze można przygotowywać mgiełki matowe i perłowe. Potem dodałam do farby odrobinę czerwonego brokatu. Z nim atomizer nie poradził sobie już tak dobrze i po paru pryśnięciach zatkał się.


Pomalowałam farbami również papierowy kwiatek (oryginalnie był kremowy). Dodałam trochę cieni czarną farbą i posypałam kwiat czarnym brokatem. Kiedy wysechł umieściłam na nim jeszcze kilka przezroczystych perełek w płynie, które imitują krople rosy. Kartkę z sercami wycięłam z papieru Zakochany Holmes. Zalterowałam brzegi nadrywając je i przygniatając.






2 komentarze:

  1. alez mediowy tag:)! SUPER:)! i swietne eksperymenty:), musze wyprobowac ten pomysl z soda:), pozdrawiam cieplo dziekujac za udzial w naszym Mediowym Wyzwaniu JUST TAG IT!

    OdpowiedzUsuń
  2. Faktycznie od serca :D Pozdrawiam! DecuPUG

    OdpowiedzUsuń